Ignorácia hlučnej dopravy

Autor: Drahomír Stránsky | 30.3.2016 o 12:44 | (upravené 30.3.2016 o 13:48) Karma článku: 10,22 | Prečítané:  8008x

Ak by sa turisti spýtali miestnych, že čo je najhoršie na Bratislave, medzi TOP 3 by sa určite dostala aj doprava (teda MHD).

Špina, bezdomovci a doprava. Tieto problémy má zrejme každé mesto. Avšak Bratislava je v tomto priam bomba. O prvých dvoch netreba hovoriť, lebo sa nikdy nezmenia pokiaľ sa nezmení prístup ľudí. Doprava sa však meniť môže, rovnako to dokazuje Dopravný podnik Bratislava, a. s. už niekoľko rokov. Meniť, ale neznamená vždy k lepšiemu. Nové električky ukázali, že naše cesty, teda presnejšie trate nie sú stavané pre väčšiu záťaž. Rozbitá dlažba, alebo časté povrchové úpravy sú toho jasným dôkazom. Keby to však bola iba chyba nových električiek... Najväčší čierny bod by si však okrem meškania spojov zaslúžili električky za svoj hluk, ktorý by sa dal eliminovať, ale Dopravný podnik a zrejme aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal nechcú.

Trate nezvládajú nápor váhy električiek a tým pádom sa zvyšuje aj ich hluk. Zatiaľ čo na iných plochách, kde sa konala rekonštrukcia ako napr. Dúbravka a Ružinov sa použili podložky, ktoré netlačia pod váhou električky trate viac k zemi. Vďaka tomu sa hluk stupňuje a je priam neznesiteľný. Keď som sa presťahoval do centra mesta tajne som dúfal, že sa vyhnem hluku z dopravy, ktorý by mohol zaťažovať deti. No opak je pravdou. Zrejme treba opäť akceptovať fakt, že s novými vozidlami prichádza aj hluk, pretože mesto nie je schopné riešiť niečo spôsobom akým to funguje tam, kde to už skúšali (spomínaná Dúbravka). Keby išlo o nejakú ťažkú vec aspoň V niektorých krajinách to riešia trávnatými medzikoľajmi, niekde sú antivibračné podložky a u nás sa skúša všetko možné. Keď som sa na túto skutočnosť pýtal Dopravného podniku, odpoveď som nedostal. Už ju síce ani nečakám, však prešiel pol roka. Len aby sa vyhli konfrontácií, tak mi tri mesiace dozadu, keď som sa ich na túto problematiku pýtal na ich FB, zmazali mi príspevok.

Takže týmto výlevom by som chcel poďakovať Dopravnému podniku Bratislava, a. s. za ich absolútnu ignoráciu pri možnosti zlepšiť situáciu električkovej dopravy. A už teraz ľutujem tých čo bývajú na Štúrovej, pretože to čo príde po kolaudácií bude hotové peklo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?