Odkaz zúfalého pravicového voliča

Autor: Drahomír Stránsky | 17.2.2016 o 14:59 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  12947x

Milá pravica, sme zvyknutí z minulosti voliť so zaťatými zubami, stiahnutým žalúdkom a po veľkom boji s našou sebaúctou „menšie zlo“. To, na ktoré sa každé voľby tak veľmi spoliehate

Naposledy, keď ste od nás voličov dostali šancu, naložili ste s tým naozaj na výbornú. Vydržali ste spolu cca jeden a pol roka. Za ten čas ste v rekordne krátkom čase dokázali rozvrátiť svoje kluby, dennodenne ste sa vydierali, neboli ste schopní odhlasovať vlastné návrhy zákonov a nakoniec ste sa rozpadli.  A umožnili ste tak návrat Fica na štyri roky a to dokonca tak, aby vládol sám. Počas vášho vládnutia ste sa správali ako malé deti na pieskovisku, ktoré si kradnú hrabličky a po povalení vlastnej vlády sa vám podaril ďalší husársky kúsok: rozliezli ste sa do takých strán a takým spôsobom, z ktorého bolo človeku nevoľno Veď takmer tretina z vás, súčasných opozičných poslancov zmenila za posledné tri roky politické tričko!!! Nie jeden, dvaja alebo pár, ale rovno TRETINA!!! Prípadne ste si založili vlastnú stranu, ak nebolo v inej miesto, alebo vás jednoducho nikde nechceli. Ak bolo vašim cieľom založiť pre každého pravicového voliča vlastnú stranu, tak toto sa vám naozaj podarilo na výbornú.  

Čo tam potom, že ste nás presviedčali, že zásady a ideológia sú pre vás posvätné.  A pritom vám nerobí problém zo dňa na deň zmeniť kabát a zo zarytého konzervatívca sa zo dňa na deň stane ten najspravodlivejší liberál. Na druhej strane  „presvedčený“ liberál nemá problém v sekunde zaparkovať v konzervatívnej strane. Niektorí sa dokonca s úsmevom vrátili naspäť a ďalší už vyskúšali všetky strany, ktoré sa dalo. Samozrejme, nezabudnete toto zúfalé naháňanie sa za teplými flekmi ospravedlniť tým, že to robíte pre občanov a pre Slovensko.  Najsmutnejšie na tom je to, že sa vôbec nehanbíte a snažíte sa nás voličov presvedčiť, že pravica sa zmenila. Zmenili ste si síce strany (viacerí z vás už nespočetne krát), alebo si založili nové ale to, že sú v nich tie isté tváre, ste akosi zabudli spomenúť.

Potom všetkom sa pred nás voličov opäť postavíte bez kúska hanby a aj dnes a navyše s kľudnou tvárou opäť vykrikujete tie isté heslá o historickom zápase Slovenska a ešte pridáte to tradičné „lebo Fico“. Mne osobne už tento argument nestačí, pretože neponúkate adekvátnu alternatívu, ani len malú nádej si myslieť, že tento krát by to nebolo rovnaké. Nemám preto dôvod si myslieť, že by ste sa nerozpadli znova a tak umožnili vládnuť Ficovi s nie 44 %, ale rovno ústavnou väčšinou! Tak túto predstavu som radšej rýchlo hodil za hlavu.

Viete, čo je na tom najhoršie? Že vy to beriete ako samozrejmosť. Po tých všetkých zlyhaniach, prešľapoch, nahrávaniach, kauzách, presúvaniach po stranách, ješitných vystúpeniach, kydaniach tony špiny jeden na druhého a vzájomných bojoch veríte, že opäť zatneme zuby a s nechuťou tam ten hlas hodíme. Veď nedokážete spolu vydržať ani v koalícii ani v rámci vlastných strán.  Vôbec sa nehanbíte predstúpiť pred voličov a tváriť sa, že je to takto vlastne v poriadku? Teraz nás zase idete presviedčať, že ste vlastne „fasa“ partia, kamaráti a tento krát to dáte dôstojne celé volebné obdobie.  A určite sa oplatí dať vám hlas. Na dôkaz vašich tvrdení, že to myslíte vážne, sa navzájom nahrávate, zverejňujete súkromné sms správy, obviňujete sa a posielate si cez média infantilné správy. To je naozaj dobrý začiatok a rukolapný dôkaz toho, že naše hlasy budú zmysluplné a VY to myslíte dobre a naozaj vážne.  A viete čo je najvtipnejšie? Že Fico a jeho partia nemusia robiť NIČ!!! Iba sa pozerať a dobre sa na vás zabávať.

Teraz sa čudujete, že toho máme dosť? A chcete opäť naše hlasy?  Lebo ste nás postrašili Ficom (ktorý vládne vďaka vám) a hodíte pár fráz o historickom boji a zápase o Slovensko? Tým Ficom, ktorému ste vy umožnili vládnuť?  To VAŠA neschopnosť, malosť, ješitnosť, to vaše egá sú za to zodpovedné. To vy ste si povalili vlastnú vládu, keď ste mali historickú šancu niečo zmeniť. Ale namiesto toho, aby ste sa chopili tej šance, ste vrátili Fica naspäť. To vy nám po tých všetkých rokoch nám ponúkate pánov ako Sulíka, Matoviča, Lipšica a Procházku. To máme veriť že táto partia bude schopná opäť spolu vládnuť?  

 Viete, ono to pôsobí komicky, vy už ste tak strašne uverili sami v seba, že ste sa v tom úplne stratili. Žijete si vo virtuálnom pravicovom svete a tá skutočná realita vám úplne unikla. V podstate máte jediné šťastie. A to, že Fico nevyhral prezidentské voľby. Lebo naozaj si neviem predstaviť, na čo by ste sa vyhovárali teraz a čím by ste voličov strašili. A teraz sa zdá, že robíte všetko preto, aby ste ho vrátili na ďalšie štyri roky.

Keď sa na vás pozerám, musím bohužiaľ skonštatovať, že mi pripadáte ako malé jelenčeky v ruji, ktoré zo závisťou hopkajú okolo šéfa stáda a zúfalo sa snažia dostať na jeho miesto a zazerajú pritom jeden na druhého. Ale takto to asi nepôjde. Nestačí mať pocit, že my ten hlas dať musíme. To vy si ho musíte ZASLÚŽIŤ. A zatiaľ, žiaľ, robíte všetko pre to, aby sa tak nestalo. Ja som naozaj zúfalý, a ak ostanem v deň volieb doma, naozaj nemáte žiadne právo mi to vyčítať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?