Hlavné mesto v rozklade

Autor: Drahomír Stránsky | 26.1.2016 o 15:57 | Karma článku: 5,33 | Prečítané:  1848x

Miesto kde to hnije. Ale ak by primátor začal viac riešiť reálne problémy v zozname jeho sľubov, ako to či sa mu podarí obhájiť diaľničný obchvat Bratislavy..

Keď sa tu predsa len niečo deje, tak to vyzerá iba ako zásterka nejakého veľkého problému. Bratislava je vo väčšine prezentovaná, ako produkt, ktorý vám zabezpečí to najlepšie vzdelanie na trhu, možnosť pracovať zrejme v každom odvetví na ktoré si môžeme spomenúť. Dobrá infraštruktúra a všetko na jednej kope. Blava je však zároveň aj veľmi zlá. Východniarom neponúkne úplne všetko behom jedného dňa. To však nevadí, my sme hrdí lokálpatrioti a len tak ľahko nás nič nerozhádže. Jedine. Jedine sľuby na ktoré sa my Bratislavčania dokážeme chytiť, ako mravce na med.

Takže ako je to v skutočnosti.

Peniaze v Bratislave neboli, nie sú a ani nebudú. To, že nie sú je najväčším prekvapením je veľkým prekvapením predovšetkým pre primátora Nesrovnala, ktorý bol predseda finančnej komisie za Ftáčnika. O mestských peniazoch vedel teda naozaj dosť. No, ale čo má z neho Bratislava? Veľké nič.

Naša infraštruktúra je zrejme najhoršia na svete, starostlivosť o občanov vystriedala snaha nabaliť sa čo najviac. Zamestnanie si nájdu prevažne rodinní príslušníci ľudí vo vedúcich pozíciách. Skoro nič tu nefunguje. Pamiatky sa búrajú a keď sa už búra taká čo nemá zmysel a iba prekáža (PKO), postaví sa na jej obranu viac než 200 internetových blogerov a politická mŕtvola Ján Budaj. Je to celé divné. Peniaze, ktoré sa snažil Ftáčnik šetriť sa vytrácajú a mínus od Ďurkovského sa prehlbuje. No napriek tomu sa rušili reklamné tabule na lampách a chcú sa rušiť aj herne. To znamená, že Bratislava príde o ďalší zdroj peňazí. Jediná možnosť ako túto záplatu zaceliť je brať viac peňazí od ľudí. No aj keď zoberú, aké budú výsledky? No predsa žiadne, zasa budú chýbať. Zima nás opäť prekvapí a kultúra bude na úrovni Humenného. Bude ešte dlhú dobu trvať kým sa stane Bratislava plnohodnotnou metropolou.

Na začiatok by bolo fajn neriešiť transparentnosť, PKO, ale aj iné problémy. Nech tu len tak neprežívame, ale viac vyžijeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?